Yoga Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzün en popüler egzersizlerinden biri olan yoga hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Yoga nefes egzersizleri ve vücut germe hareketleri ile yapılan zihin, beden ve ruhu bütünleştirmeyi amaçlayan esasen manevi bir yolculuktur. Şimdi gelelim yoganın faydalarına ve hakkında bilinmesi gereken noktalara;

Depresyonu Azaltır

Düzenli olarak yoga yapmak serotonin seviyesini yükselterek kişinin kendini daha iyi ve sağlıklı hissetmesini sağlar. Bu şekilde de etkileri beynimizi ve zihnimizi sakinleştirerek depresyonun iyileşmesini sağlar.

Daha Sağlıklı Olmanıza Yardımcı Olur

Yoga sadece zihninizi ve ruhunuzu rahatlatmaz. Bedenen ve fiziksel olarakta rahatlamanızı sağlar ve yaptığınız hareketlerle vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırarak kalori yakmanıza yardımcı olur.

Odaklanmanıza Kolaylık Sağlar

Koordinasyonu ve hafızayı güçlendirerek zihninizi rahatlatır ve daha kolay odaklanmanızı sağlar. Aynı zamanda hafızanızı da güçlendirir.

Uyku Kalitenizi Artırır

Uyku problemlerinin temelinde yatan depresyon, kronik ağrılar ve stres yoga ile azaltılarak daha rahat ve kaliteli bir uyku uyumanıza yardımcı olur. Kendinizi daha dinlenmiş ve hafiflemiş hissetmeniz için en iyi egzersiz aslında yogadır.

Sağlık Sorunlarını Önler

Düzenli olarak ypga yapmak yüksek tansiyon, kolesterol, solunum rahatsızlıklarını en az seviyeye indirerek kendinizi ve tüm bedeninizi korumanıza yardımcı olur. Kalp krizi riskini azaltarak akciğer fonksiyonlarınızı yoga ile düzene sokabilirsiniz.

 

Sonraki İçerikYoga Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bağlantıda Kalın!

Hayatınızı değiştirecek ve etkileyecek önerilerimizi takip etmek için mail bültenimize kayıt olun! İlham verici fikirler ve daha fazlası Wellofito Blog'da!

İlgili Yazılar